.


*Primárny blog, kde nájdete ozaj všetko (ˇuˇ) Fantastické príbehy*

Januárový súhrn

31. ledna 2018 v 13:46 | L. M. |  Knižný súhrn
Koniec ďalšieho mesiaca je časom knižného súhrnu a tak si môžeme zrekapitulovať celkom skromnú, tohto mesačnú, úrodu pochádzajúcu zo zľavového šialenstva v martinuse :P


O tejto knihe počul už hádam každý, lebo svojho času po ukončení série Upírska akadémia vyvolala novú vlnu záujmu o spisovateľku Richelle Mead. Keďže mám rada nenútený štýl tejto autorky, tak to bola jasná voľba ;)

Anotácia:
Ve světě bez zvuku slyší jedna dívka, jak ji cosi volá…

Dívka jménem Fej žije v horské vesnici, kterou sesuvy kamení zcela odřízly od světa. Přežití vesničanů zajišťuje jediné lano, po němž jim přes zrádné skalní stěny posílají jídlo lidé z údolního království.

Naprostá závislost není však to jediné, co Fejinu vesnici sužuje: kam až paměť sahá, zdejší lidé neslyší. Jako by takovéto prokletí nestačilo, začínají nyní ztrácet i zrak. Také zásilky jídla přicházející lanovkou se začínají tenčit... Nadcházejí časy zkázy; obyvatelům horské vsi hrozí tichá temnota a smrt hladem.

Pak ale jedné noci probudí Fej drásavý hluk. Vedena zvuky, něčím do té doby naprosto neznámým, se Fej vydává na velkolepou výpravu - sestupuje po nebezpečně strmé hoře do tajemného království Pej-kuo, kde nalezne neuvěřitelnou pravdu o své vesnici i lásku, která ji navždy změní život.Ako som už spomínala, tak nebudem zo sebou spokojná kým neukončím túto sériu a musím povedať, že tento diel je na záverečný až prekvapivo tenký, takže pevne verím, že to skusnem v priebehu pár dní a budem mať od série konečne pokoj až do konca svojich dní :D

Anotácia:
Elena Gilbertová umiera. Strážkyne jej však ponúknu výnimočnú šancu začať úplne odznova. Od chvíle, kedy sa Elena prvý raz stretla s bratmi Salvatoreovcami, spôsobil ich milostný trojuholník nekonečný rad úmrtí a deštrukcie. Ak sa Elena dokáže vrátiť do okamihu, keď sa prvýkrát stretla s Damonom a Stefanom, a zabrániť tomu, aby zabíjali ľudí, bude žiť.

Bude Elena schopná obetovať vlastné šťastie vyššiemu dobru a vzdať sa oboch bratov navždy? Alebo je ich smutný osud už dávno dopredu určený?


Veľlmi ma zaujala anotácia tejto knihy, takže sa teším, aký príbeh v sebe táto útla knižočka ukrýva :)

Anotácia:
Cryer's Cross je mestečko, kde sa takmer nič nedeje... až do chvíle, keď sa bez stopy stratí jedna študentka miestnej školy. Kendall Fletcherová sa s ňou príliš nepoznala, ale keď zmizne aj jej najlepší kamarát Niko a Kendall začne počuť jeho hlas, má strach, či náhodou nezošalela. V mestečku Cryer's Cross sa deje niečo neprirodzené a Kendall musí odhaliť dlho skrývané tajomstvá jeho obyvateľov...


Tu ma najskôr zaujala obálka a následne som po prečítaní anotácie začala pochybovať, ale cena bola presvedčivý argument a tak sa i táto kniha tento mesiac zaradila medzi prišelcov.

Anotácia:
Hluboko pod vodou, ve světě ne nepodobném našemu, žijí mořští lidé. Obývají oceány, moře i sladké vody po celé zeměkouli.
Serafina, dcera královny Miromaru, vyrůstá s neochvějnou jistotou - a zároveň celoživotním břemenem - že se jednoho dne stane vládkyní nejstarší podmořské říše. Zároveň ji však pronásledují podivné sny, které předpovídají návrat starého zla. Temné předtuchy se potvrdí, když Serafininu matku zasáhne vražedný šíp. Celá říše se ocitá v chaosu a Serafina na sebe musí vzít nelehký úkol: najít toho, kdo velí útočníkům, a zabránit válce mezi podmořskými národy. Pátrání ji zavede mezi další mořské panny, které pocházejí ze šesti různých vod. Uzavřou spolu neporušitelnou sesterskou dohodu a vydají se do boje proti temným silám, jež ohrožují existenci celého světa.


Tu som sa nechala zlákať anotáciou, obálkou a cenou. Priznávam sa, že sa na knihu celkom teším :)

Anotácia:
Magický realismus, lyrická próza, bolest i vášeň a soužení! Pro milovníky a čtenáře Márqueze, Hosseiniho či pro ty, kteří si oblíbili Zvláštní smutek citrónového koláče.

Rodina Rouxova má pošetilou lásku ve vínku, což nevěští nic dobrého pro její nejmladší členku, Avu Lavender. Ava - skoro ve všech ohledech normální dívka - se narodila s křídly. Ve snaze pochopit tuto svou zvláštnost a s rostoucí touhou zapadnout mezi své vrstevníky se šestnáctiletá Ava odváží do světa, naprosto nepřipravená na to, co ji může čekat, a naivní vůči zvráceným pohnutkám ostatních lidí. Lidí, jako je třeba zbožný Nathaniel Sorrows, který si Avu splete s andělem a jehož posedlost dívkou s křídly vygraduje v noci oslav letního slunovratu. Tu noc se nebe roztrhne, vzduchem se mezi poletujícím peřím řinou provazce vod a osud Avy i její rodiny nabírá na ničivé kadenci.


Túto knihu som mala vo wishliste veľmi dlho a už si ani nepamätám prečo som si ju doň zaradila, ale cena ma presvedčila, že tu nemám čo stratiť. Navyše je to veľmi útla kniha a tak sa dá zhltnuč doslova na posedenie :)

Anotácia:
Vivian na první pohled vypadá jako krásná, ale jinak docela obyčejná dívka. Ve skutečnosti ji stojí hodně sil, aby před spolužáky skryla své magické schopnosti a svou ohnivou podobu. Jako démonka světla stojí před závěrečnou zkouškou svého bojového výcviku, aby mohla konečně vstoupit do armády dobra. Ví, že půjde o život, ale netuší, jak těžké rozhodnutí ji čeká, ani jak osudové bude její setkání s léčitelem Tirou.

Dechberoucí fantasy mladé české autorky, která kromě akce a napětí nabízí také ohromnou porci romantiky. Všichni, kdo si užili Hunger Games, by neměli Z deníku ohnivé démonky propást!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 31. ledna 2018 v 18:05 | Reagovat

:-)

2 Imaginaria.sk Imaginaria.sk | Web | 6. února 2018 v 9:13 | Reagovat

To od  Richelle Mead znie zaujímavo. Len ja som práve opačná, že jej štýl veľmi nemusím. Akadémia bola super, ale tiež som z celej série nemala rada všetky. Uvidím, možno si pozisťujem viac a zvážim to ešte ;)

3 LM LM | E-mail | Web | 6. února 2018 v 9:35 | Reagovat

[2]: Tak Diamantový dvor nemusím a všetky časti Upírskej akadémie tiež neboli terno, ale taký Věk X, ktorý trocha vybočuje z jej štandardov ma veľmi oslovil a dúfam, že ho dopíše. Ani Sukuba nie je zlá a k Pokrvným putám sa ešte len snažím dohrabať. No na Neslyšno som počula veľa chvály, tak som zvedavá :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama